Domy post & beam

Konstrukcja post&beam oparta jest na ramie nośnej wykonanej z bala naturalnego, którą tworzą regały (elementy pionowe), belki (elementy poziome) i zastrzały (elementy ukośne).

Na czym polega technologia?

Konstrukcja post&beam oparta jest na ramie nośnej wykonanej z bala naturalnego, którą tworzą regały (elementy pionowe), belki (elementy poziome) i zastrzały (elementy ukośne).

Technologia post&beam  to tradycyjna forma konstrukcji, która poprzez wykorzystanie blokującej ramy z grubego drewna jako wsparcie konstrukcyjne. Pionowe słupki i poziome belki przenoszą ciężar na fundament, eliminując potrzebę stosowania wewnętrznych ścian nośnych i pozwalając, aby odsłonięte elementy drewniane stały się wizualną wizytówką budynku.                                                                      

Rama jest widoczna - zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, co podkreśla jego szczególną lekkość. Każdy bal jest starannie dobierany do swojego miejsca w strukturze budynku. Dom zbudowany w tej technologii jest bardzo estetyczny, lecz skomplikowany architektonicznie. Konstrukcja ta wymaga szczególnej dokładności wykonania i montażu. Domy budowane z pionowych bali bez wątpienia prezentują się bardzo efektownie. 

Otwory między słupkami drewnianymi mogą być na życzenie klienta wypełnione w różnych opcjach, (balem lub konstrukcjom szkieletową) co daje swobodę wyboru wykończeń zewnętrznych i wewnętrznych. Na przykład okna sięgające od podłogi do sufitu zapewniają wspaniałe widoki na otaczający krajobraz i  wspaniałe naturalne światło. 

Budynki wykonane w technologi post&beam to solidna inwestycja, która  jest trwała i zapewnia  ponadczasową estetykę. Konstrukcja post&beam  opiera się na wysokiej jakości, grubym drewnie, jest ceniona ze względu na swoją strukturę i korzystny wpływ na środowisko. 

Zalety budowy domu z technologii Post&Beam:

  • Podczas wysychania drzewo nie kurczy się w pionie, co oznacza, że takie domy nie ulegają osiadaniu.
  • Konstrukcje post&beam można wznosić stosunkowo szybko ze względu na brak ścian nośnych.
  • Prefabrykacja zapobiega spiralnym kosztom na miejscu.
  • Po zakończeniu budowy jest znacznie mniej odpadów, co jest korzystne dla środowiska
  • Drewniane konstrukcje regulują wilgoć w pomieszczeniu, filtrując w nich powietrze, wpływa to na mikroklimat sprzyjający mieszkańcom.
  • Niemalże wszystkie materiały użyte do wykonania tych domów są naturalne
  • Energooszczędność zgodnie z aktualnymi standardami
  • Szybsze nagrzewanie się budynku niż w przypadku konstrukcji murowanych

No items found.