Domy szkieletowe

Jeśli chcą państwo aby dom wykonany był z drewna przy jednoczesnym niskim koszcie i szybkim czasie realizacji, idealnym wyborem będzie dom w konstrukcji szkieletowej.

Konstrukcja szkieletowa składa się z drewnianego szkieletu przymocowanego do fundamentu za pomocą kotew. Konstrukcje usztywnia się płytami poszycia zewnętrznego lub rusztem wewnętrznym. Do wykonania domu w technologii szkieletowej wykorzystujemy wysokiej jakości drewno  w klasie C24, które poddawane jest suszeniu (wilgotność mieści się w zakresie 12-20%). Konstrukcje ocieplamy wełną fasadową lub płytami firmy Steico. Ściany produkujemy w naszym zakładzie, co pozwala na ich szybki i czysty montaż na placu budowy u Klienta. .

Jak wygląda proces budowy domu w  technologii szkieletowej:

Budowa domu w technologii szkieletowej polega na odmierzeniu i obcięciu na miarę słupków podwalin i oczepów. Wyznaczeniu i wytrasowaniu na powierzchniach przygotowanego materiału odpowiednich linii pomocniczych (odrysowanie przewidzianych ustawieni słupków miejsc wcięć na wzmocnienia, itp.). Następnie wykonujemy złożenie, czyli połączenie ze sobą słupków z podwaliną i oczepem. Zbite ze sobą elementy składowe tworzą konstrukcie części ściany lub stropu ewentualnie cały element, jeśli jego wielkość jest możliwa do transportu. Wykonaną w ten sposób konstrukcję obija się płytą poszycia zewnętrznego  i wypełnia wełną drzewną firmy Steico. Gotowe elementy składowe ścian i stropów odpowiednio numerujemy, po czym transportujemy na działkę Klienta. 

Zalety budowy domu z technologii szkieletowej: 

  • Możliwość budowy domów szkieletowych w miejscach trudno dostępnych 
  • W domach szkieletowych każda naprawa jest krótsza i czystsza, a wszystko można łatwo wymienić – nawet ścianę, bez użycia ciężkiego sprzętu wyburzeniowego.
  • Idealną konstrukcja dla budynków biurowych, ponieważ budynek szybko się nagrzewa, co sprawia, że możesz wyłączyć ogrzewanie na kilka godzin zanim przyjdą pracownicy. To wystarczy, aby temperatura w pomieszczeniu była optymalna.
  • Sposób wykończenia wnętrza jest nieograniczony
  • Domy szkieletowe są tańsze niż domy z bali
  • Możliwość łatwej przebudowy lub nadbudowy
  • Prozdrowotne właściwości drewna spowodowane korzystnym mikroklimatem we wnętrzu drewnianego domu. Materiały izolacyjne stosowane w tej technologi wykonane są w całości z włókien drzewnych
  • Możliwość wykonania takiego domu całkowicie w TECHNOLOGI STEICO.
No items found.