Rodzinna firma z tradycjami

Misją naszej firmy jest budowanie domów z najwyższym poszanowaniem środowiska naturalnego. Zwiększenie świadomości ekologicznej oraz promowanie właściwości prozdrowotnych surowca naturalnego jakim jest drewno.

Dlaczego warto z nami współpracować

  • Nasze domy są w 100% naturalne, stabilne, szczelne, bezpieczne oraz zdrowe
  • Wykorzystujemy wyłącznie materiały wysokiej jakości
  • Służymy profesjonalnym doradztwem i konsultacjami w kwestii budowy i projektu
  • Przygotowujemy ofertę dopasowaną do wymagań Klientów
  • Gwarantujemy jasne warunki współpracy
  • Zapewniamy stały kontakt z Klientem podczas realizacji projektu
  • Oferujemy szeroki zakres usług oraz produktów
Jacek Rutkowski
Ojciec, założyciel firmy. Z wykształcenia budowlaniec. Posiada bardzo duże doświadczenie w branży budowlanej. Od projektowania po wykonawstwo różnych prac ciesielskich i stolarskich. W firmie zajmuje się najbardziej wymagającymi zleceniami, wykonuje rzeźby oraz wszelkiego rodzaju artystyczne rzeczy.
Przemek Rutkowski
Syn. Z wykształcenia technik budowlany. W firmie odpowiada za kontakty z klientem, nadzoruje proces projektowania i realizacji każdej budowy, a także czuwa nad zespołem i dba o bezpieczeństwo w firmę. Ceni sobie dokładność i rzetelność pracowników.

Rodzinna firma z tradycjami

Rutkowscy Domy z Bali Naturalnych są rodzinną firmą z tradycjami.
Firma powstała w samym sercu Bieszczad w 2007 roku, a umiejętności ciesielskie nabywane są już od czterech pokoleń. Aktualnie firmę tworzą ojciec i synowie, którzy rozszerzają ofertę firmy o nowe technologię.
Firmę tworzy grupa pasjonatów, miłośników drewna, którzy realizują
swoje zlecenia na najwyższym poziomie.
Posiadamy wykwalifikowanych, kreatywnych pracowników z wieloletnim doświadczeniem.

Zobacz jak pracujemy

Często zadawane pytania

CZY DOM Z BALI JEST BEZPIECZNY, BO DREWNO SIĘ ŁATWIEJ PALI NIŻ BETON ?

Wydawać się może, że dom drewniany pali się jak zapałka, a w rzeczywistości pali się tak samo jak murowany. W obu przypadkach pali się głównie wyposażenie i dobytek, drewno samo chroni się przed ogniem zwęglając się na zewnątrz czym zamyka dopływ tlenu, ponadto w przeciwieństwie do domów murowanych nie traci właściwości konstrukcyjnych np. rozgrzana stal szybko się wygina i strop traci nośność, powodując jego zawalenie. Drewno w domach z bali naturalnych ma duże objętości co dodatkowo wpływa na trudno palność (każdy wie, że lepiej pali się drewno porąbane na mniejsze kawałki) Dodatkowo dzięki nauce stosujemy specjalne środki ekologiczne do impregnacji drewna przed ogniem

JAKIE OGRZEWANIE STOSUJE SIĘ DO OGRZEWANIA DOMÓW Z BALI DREWNIANYCH ?

Można stosować każdy rodzaj ogrzewania pod tym względem domy z drewna nie mają specjalnych wymogów. Zalecamy korzystać w tym zakresie ze specjalistów od systemów grzewczych. Doświadczenie nasze podpowiada że, bardzo tanim i ekologicznym ogrzewaniem domów z drewna są piece rakietowe z akumulacją ciepła, opalane drewnem lub peletem. Piece takie dodatkowo podnoszą atrakcyjność wnętrza. Jeden piec w mniejszych domach  może oprócz grzania domu służyć do przygotowania posiłków oraz wypieków.

CZY DOM Z DREWNA JEST CIEPŁY ?

Domy drewniane są bardzo ciepłe ponieważ struktura drewna zapewnia wysokie właściwości izolacyjne dzięki czemu w porównaniu z innymi materiałami konstrukcyjnymi takimi jak cegła, beton, pustak pianowy itp. termoizolacyjne właściwości drewna są  wyższe. Warto zwrócić uwagę, że domy drewniane ogrzewają się znacznie szybciej od domów murowanych co wpływa na koszty związane z ogrzaniem budynku. W domach z naturalnych bali drewnianych nie występuje tak zwany zaduch.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY DREWNEM LITYM, A KLEJONYM ?

Drewno lite to w pełni naturalny surowiec z widocznymi sękami,  słojami wycięty z jednego kloca, nie sklejany z cienkich desek. Drewno klejone powstaje na skutek sklejenia ze sobą równolegle lub krzyżowo wielu warstw drewnianych desek. Surowiec ten nie posiada naturalnych pęknięć, które mogą pojawić się w balach litych.Drewno klejone podobnie jak drewno lite jest bardzo wytrzymałe  ale posiada większą stabilność, nie pęka, nie skręca się oraz nie ulega wypatrzeniom. Osiadanie budynku z bali klejonych jest znacznie mniejsze, niż w przypadku bali litych.

CZY DOM Z DREWNA JEST TRWAŁY ?

Struktura drewna nie uległa zmianom więc dom z drewna dziś wybudowany jest tak samo trwały jak dawniej, dziś dzięki nauce można tą trwałość jeszcze zwiększyć stosując ekologiczne środki do konserwacji drewnianych bali.

Solidni pracowici godni polecenia domki piękne każdego zachwycają:) polecam w 100 %
Patrycja Grzegorz
S Orzechowski
POLECAM ::FACHOWA I GODNA POLECENIA FIRMA. przede wszystkim fachowo i solidnie pracują od rana do wieczora aby zapewnić uśmiech ☺ i zadowolenie klienta w stu procentach Pl. PIERSON :Pomysly i inspiracje Pierson
Piotr Goszczurny
Dariusz Łuczak